Ortodontija

Ortodontija

Paslaugų sąrašas
  • Sąkandžio koregavimas, kreivų dantų tiesinimas plokštelių, breketų, elainerių (kapų) pagalba
  • Pagalbinis ortodontinis gydymas prieš protezavimą
Papildoma informacija

Ortodontijos paslaugų kainos

Gydymo plano sudarymas 15 EUR
Ortodontinė plokštelė vienam žandikauliui nuo 250 EUR
Estetinis beligatūrinis “DamonQ Clear” breketas vienam dančiui, 1 vnt. 85 EUR
Metalinis beligatūrinis “DamonQ” breketas vienam dančiui, 1 vnt. 67 EUR
Metalinis breketas vienam dančiui, 1 vnt. 50 EUR
Aparatas sąkandžiui koreguoti “Herbstas” 750 EUR
Ortodontinio mikrosraigto įsukimas 130-180 EUR

 

Paslaugos aprašymas

Ortodontija (išvertus iš graikų kalbos „orthos“ – tiesus ir „odous“ – dantis – tai medicinos mokslo šaka apie veido-žandikaulių, dantų sistemos augimą ir vystymąsi, apimanti netaisyklingo sąkandžio etiologiją, patologiją, kliniką bei gydymą.

Ortodontinis gydymas reikalingas beveik pusei (49,6 proc.) jaunesniojo amžiaus ir kas trečiam (34,1 proc.) vyresniojo amžiaus moksleiviui. Ortodontinio gydymo metu tiesinami ne tik pavieniai dantys, koreguojamas netaisyklingas sąkandis, bet ir atstatomos sutrikusios kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijos, pagerinama veido estetika bei paciento psichologinė būsena.

Prieš pradedant ortodontinį gydymą atliekamas:

  1. paciento ištyrimas (nusiskundimų įvertinimas, anamnezės surinkimas);
  2. gydymo plano sudarymas (reikalingas dantų ir žandikaulių skanavimas, panoraminė bei šoninė galvos rentgenogramos, kompiuterinė tomografija);
  3. detalaus gydymo plano pristatymas;
  4. ortodontinio aparato uždėjimas;
  5. pakartotiniai vizitai kas 6-8 sav., priklausomai nuo gydymo metodikos;
  6. ortodontinio aparato nuėmimas;
  7. retencinis periodas (fiksuoti retenciniai aparatai, retencinės plokštelės, kapos).

Dantų tiesinimui ir sąkandžio koregavimui naudojami įvairūs nuimami ir nenuimami ortodontiniai aparatai.

Dantų tiesinimas kapomis

Kapos (elaineriai) – intensyviai populiarėjantis gydymo metodas tarp pacientų. Tai dantų tiesinimas be breketų, kuomet gydymo metu nešiojamos skaidrios nuimamos kapos. Diadenta klinika dirba su “Ordoline” kapomis.

Kapos pagamintos iš biologiškai suderinamo medicininės paskirties skaidraus polimero.

Elainerių kiekis parenkamas kiekvienam pacientui individualiai, įvertinus sąkandį, dantų susigrūdimą.

Šio gydymo privalumas – elainerius galima išsiimti ir kruopščiai išsivalyti dantis.

Gydymo trukmė 12-24 mėn.

Daugiau apie kapas skaitykite čia.

Breketai

Breketai – tai prie kiekvieno danties plombos pagalba fiksuojami labai maži aparatėliai. Jie burnoje būna visą gydymo laiką. Breketas per vidurį turi įpjovą, kurioje fiksuojama viela. Gydymas breketais galimas tiek paaugliams, tiek suaugusiems.

Breketai gali būti:

  • Beligatūriniai metaliniai (DamonQ2) – tai naujos kartos breketai. Jie yra mažesni nei įprastiniai metaliniai breketai, gydymas paprastai trumpesnis nei nešiojant įprastus. Taip pat rečiau reikia šalinti dantis, retesni vizitai pas ortodontą, tačiau brangesni nei paprasti metaliniai breketai.
  • Beligatūriniai estetiniai (DamonQ Clear) – tai vieninteliai rinkoje, labai kokybiški estetiniai keramikiniai breketai, kurie turi estetines (ne metalines) uždarymo dureles. Jie šiek tiek didesni nei metaliniai breketai. Gydymo trukmė nesiskiria nuo gydymo įprastais breketais.

  • Metaliniai breketai (ligatūriniai) – tai plačiausiai naudojami breketai, jie gali būti įvairaus dydžio ir dizaino. Pasižymi tvirtumu bei atsparumu lūžiams, pigiausi iš nenuimamų aparatų, tačiau mažiau estetiški.
  • Estetiniai breketai skirstomi į tris: safyriniai, keramikiniai, plastikiniai. Jų minusas – galimi breketų lūžimai gydymo metu.

  • Vidiniai, klijuojami iš liežuvio/gomurio pusės – tai greitai populiarėjantys breketai, ypač tarp suaugusių. Nešiojant šiuos breketus, aplinkiniai jų nemato, gydymas gana brangus lyginant su kitais, nes gaminami individualiai ir tinka ne visais atvejais.

Ką turi žinoti, nešiojantys breketus:

  1. Suklijavus breketus, po kelių valandų dantys pasidaro jautrūs kandimo metu, kol pripranta lūpos ir skruostai, gali pritrinti žaizdelių. Šie nemalonūs pojūčiai gali išlikti keletą dienų.
  2. Visą gydymo laiką negalima kąsti kieto maisto (morkų, obuolių, džiūvėsių), kramtyti kietų saldaininių. Maistą rekomenduotina smulkinti.
  3. Dantis reikia valyti du kartus dienoje, ryte ir vakare. Pavalgius gerai praskalauti burną. Dantų valymui reikalingi įprastas ir vieno danties šepetėliai bei superfloss tarpdančių siūlas.
  4. Nukritus breketui ar duriant vielutei rekomenduotina kaip galima greičiau kreiptis į ortodontą.

Dantų plokštelės

Dantų plokštelės – tai lengvai išimamos ir uždedamos priemonės, kurios susideda iš plastmasinės dalies bei įvairių kabliukų (jie padeda laikytis plokštelei burnoje) bei įvairių aktyvių elementų (sraigtų, spyruoklių), kurie padeda tiesinti dantis.

Plokštelė gaminama individualiai.

Dažniausiai naudojamos pavienių dantų tiesinimui vaikams, 7-10 m. amžiuje.

Kita plokštelių rūšis yra funkcinės plokštelės, skirtos sąkandžio koregavimui vaikams, 10-12 m. amžiuje.

Plokštelių privalumai:

  • tai pigiausias gydymo būdas, lyginant su nenuimamais aparatais;
  • lengva gerai išsivalyti dantis, nes plokštelė išimama iš burnos.

Plokštelių trūkumai:

  • ribotos galimybės, nes plokštelė neturi savyje mechanikos koreguoti sudėtingus atvejus;
  • gydymo pradžioje trukdo kalbėti, nepatogios, jaučiamas tempimas, veržimas;
  • kadangi plokštelės išimamos iš burnos, vaikai linkę jų nenešioti.

Ką turi žinoti, nešiojantys dantų plokšteles:

  1. Dantų plokštelę reikia nešioti nuolatos, su ja rekomenduotina net valgyti.
  2. Esant plokštelei burnoje, nekramtyti kieto maisto (kietų saldainių), gumos.
  3. Jas reikia valyti du kartus dienoje, t.y. ryte ir vakare: išimti iš burnos ir išvalyti su dantų pasta bei šepetėliu. Jei valgoma su plokštelėmis, pavalgius išimti iš burnos plokštelę, praskalauti burną bei nuskalauti/išvalyti plokštelę.
  4. Pirmą dieną, įdėjus plokštelę į burną, sutrinka kalbėjimas. Rekomenduotina kelias dienas su plokštele burnoje garsiai skaityti.
  5. Sulūžus plokštelei, negalima jos klijuoti patiems, reikia kreiptis į ortodontą. Jis nuims naują atspaudą ir paėmęs sulūžusią plokštelę, atiduos technikui pataisyti. Plokštelė bus pataisyta jau kitą dieną.
Ortodontiniai mikroimplantai

Ortodontiniai mikroimplantai naudojami kaip papildoma atrama, norint pajudinti dantis ir koreguoti sąkandį. Jie sriegiami į žandikaulio kaulą ortodontinio gydymo metu.

Aparatas „Herbstas“

Sąkandžio korekcijai naudojamas nenuimamas aparatas Herbstas. Rekomenduotina gydymo trukmė Herbsto aparatu 8 mėn., ir kas 4-6 sav. aktyvuojamas. Ar nešiojant šį aparatą reikės breketų, sprendžiama kiekvienu konkrečiu atveju su ortodonto pagalba.

Aparatas „Forsus“

Jei 10-12 m. vaikui reikia koreguoti sąkandį, o šis atsisako nešioti funkcinę plokštelę, tuomet sąkandžio korekcijai naudojamas nenuimamas aparatas Forsus. Prieš tai klijuojami breketai viršutiniame ir apatiniame dantų lankuose, išlyginami dantų lankai, tuomet fiksuojamas Forsus aparatas sąkandžiui koreguoti. Jis burnoje laikomas 6 mėn. ir kas 4-6 sav. aktyvuojamas.

Greitas gomurio plėtimo aparatas

Šis aparatas sėkmingai naudojamas iki 18-20 metų, kuomet yra labai siauras viršutinis žandikaulis. Gydymo eigoje per 2-3 savaites išplečiamas viršutinis žandikaulis. Vėliau aparatas fiksuojamas 6-8 mėn., po to klijuojami breketai viršutiniame ir apatiniame dantų lankuose.

Profilaktiniai aparatai

Jei 5-7 m. vaikas ne laiku, dėl ėduonies, prarado paskutinį pieninį krūminį ar iltinį dantį, skubiai kreipkitės į ortodontą, kuris pagamins profilaktinį, vietą užlaikantį aparatą. Šis aparatas dedamas ir fiksuojamas ant pirmųjų nuolatinių šeštų dantų ir laikomas iki kol išdygs nauji dantys į per anksti prarastų dantų vietą.

Ortognatinė chirurgija

Gydant suaugusius, ne visuomet vien tik breketų pagalba galima koreguoti sąkandį. Gana dažnai reikalinga ortognatinė chirurgija, kuri dar įprastai vadinama žandikaulio operacija.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. Plačiau apie tai: privatumo politika.
Sutinku Nesutinku