Dantų tiesinimas kapomis

Dantų
tiesinimas
kapomis

DUK

Kas yra ortodontinės kapos? Privalumai/trūkimai?

Ortodontinės kapos (elaineriai) – tai skaidrios, visą dantų paviršių dengiančios plokštelės, kurių vienam žandikauliui gali būti pagaminta 10, 20 ir daugiau. Privalumas – jų pagalba dantys tiesinami „nematomai“. Trūkumas – nepamiršti nešioti nuolatos!

 

Ar galima jas naudoti visais ortodontiniais atvejais?

Vien tik ortodontinėmis kapomis ne visuomet galima sugydyti visus netaisyklingo sąkandžio atvejus. Gydymą kapomis kartais tenka kombinuoti su tarpžandikaulinių elastikų nešiojimu, kitais aparatais.

 

Ar galima gydyti kapomis tik vieną žandikaulį?

Taip, galima gydyti ir vieną žandikaulį.

 

Koks yra gydymo kapomis laikas?

Gydymo laikas priklauso nuo sąkandžio tipo, kiek daug susikreivinę dantys, kokių tikslų siekiama. Vidutinė gydymo trukmė nuo 1 iki 2 metų.

 

Kaip pasiruošti, kokias procedūras atlikti prieš kapų nešiojimą?

Prieš pradedant gydymą kapomis labai svarbu susigydyti visus dantis. Nešiojant kapas ir gydant dantis, plomba gali būti uždėta kitaip (aukštesnė ar atkurtas anatominis danties paviršius), todėl likusios padarytos kapos gali nebetikti. Jas teks perdaryti.

 

Kiek laiko reikia nešioti kapas per dieną?

Kapas rekomenduotina nešioti 22 val. per parą. Išsiimti valgant ir valantis dantis.

 

Kas atsitinka jeigu kapos nėra nešiojamos per dieną, tiek kiek rekomenduojama?

Jei kapos nėra nešiojamos rekomenduotinu režimu, gali prailgėti gydymo trukmė.

 

Ar pirmo vizito metu galima iš karto gauti kapas?

Pirmo vizito metu gydytojas ortodontas apžiūri ir įvertina paciento sąkandį, atlieka rentgenogramas, fotonuotraukas, nuskanuoja abu dantų lankus bei sukandimą. Pagal gautus duomenis sudaromas virtualus gydymo planas, koreguojamas iki kol pasiekiamas norimas sąkandis bei tiesūs dantys. Mėnesio bėgyje pagamintos kapos atsiunčiamos į kliniką. Pacientas kviečiamas vizitui, jo dantys nupoliruojami ir klijuojami „atačmentai“ (mažos plombos ant dantų paviršiaus), kurie reikalingi tam tikram dantų judesiui pasiekti. Šio vizito metu atiduodama keli komplektai kapų. Jei gydymo eigoje reikalinga atlikti tam tikras procedūras, pacientas kviečiamas dažniau, kas 2-3 mėn. Jei pacientas gyvena užsienyje, kapas galima gauti visas.

 

Ar gavus kapas pats pacientas gali jas užsidėti?

Taip, pacientui paaiškinama kaip pačiam nusiimti ir užsidėti kapas.

 

Ar galima su jomis valgyti?

Su kapomis valgyti negalima, valgio metu jas reikia nusiimti.

 

Kaip prižiūrėti kapas?

Ryte, dienos metu po valgio, vakare kapas reikia išvalyti su dantų pasta ir šepetėliu. Taip pat kruopščiai su tarpdančių siūlu, dantų pasta ir šepetėliu išvalyti ir dantis.

 

Kaip elgtis jeigu išvykus į užsienį pritrūksta kapų?

Planuojant kelionę reikia pasirūpinti, kad jos metu užtektų kapų tęsti gydymą. Tačiau jei taip atsitiko, kad pritrūko, paskutinę kapą galima nešioti ilgiau nei dvi savaitės.

 

Ar dar reikalingi vizitai pas ortodontą užsidėjus kapas?

Reikalingi, nes gydytojas ortodontas turi stebėti gydymo eigą.

 

Kokie galimi nepatogumai su kapomis? Ar turi įtakos kalbėjimui? Ar galima užsiimti aktyvia veikla užsidėjus kapas (sportas, šokiai, slidinėjimas ir pan.)

Užsidėjus kapas, pirmą savaitę šiek tiek švepluojama, tačiau tai laikinas nepatogumas. Kalbėjimui viešai, dainavimui, sportavimui ir t.t. kapos netrukdo.

 

Kiek kainuoja ortodontinės kapos?

Gydymo kaina kapomis priklauso nuo atvejo sudėtingumo. Jei gydomas vienas žandikaulis kaina bus mažesnė, jei abu – didesnė. Kainos svyruoja nuo 800 iki 3800 eur. Tik konsultacijos metu gydytojas ortodontas, įvertinęs situaciją galės pasakyti tikslią gydymo kainą.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. Plačiau apie tai: privatumo politika.
Sutinku Nesutinku