Vaikų odontologija

Vaikų
odontologija

Paslaugų sąrašas
  • Psichologinis vaiko paruošimas gydymui
  • Nuolatinių dantų dengimas silantais
  • Dantų ėduonies gydymas
Paslaugos aprašymas

Vaikų odontologas pirmo apsilankymo metu įvertina vaikų dantų būklę, sudaro gydymo planą, mokina tėvus, kaip valyti vaiko dantis ir rekomenduoja dantų profilaktines priežiūros priemones. Gydant dantukus vaikams svarbu psichologiškai paruošti mažąjį pacientą susitikimui su odontologu, paaiškinti kas jam bus atliekama, kaip gydomi dantukai. Tai galima daryti žaidimų forma namuose. Jei vaikas ateina pirmą kartą pas odontologą, nebūtinai pirmo vizito metu bus pradėti gydyti dantys. Pirmo vizito metu mažasis pacientas bus supažindintas su aplinka, odontologine kėde, instrumentais.

Dantų silantai ir jų nauda

Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, skirta hermetizuoti ką tik išdygusių nuolatinių krūminių dantų vageles. Silantais dengiami tik sveiki dantys. Tai dantų ėduonies profilaktikos priemonė. Jie apsaugo vageles nuo žalingų veiksnių (mikroorganizmų bei jų gaminamų rūgščių), juose esantis fluoras papildomai skatina emalio mineralizaciją. Užliejus vageles silantu, sudaromas mechaninis barjeras tarp danties emalio ir burnoje susidarančių rūgščių. Tokių dantų kramtomasis paviršius tampa lygesnis, lengviau išvalomas.

Kodėl jis atliekamas tik 5 – 12 m. amžiaus vaikams? Ar vyresniems jau per vėlu tuo susirūpinti? Ar būtina silantuoti visus dantukus ar galima tik kelis? Kaip tuomet tuos kelis atsirinkti?

Pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys, taip vadinamos “šešiukės”, išdygsta 5 – 7 m., jie turi gilias, silpnai mineralizuotas vageles, kurios jautrios angliavandenių ir mikrobinio dantų apnašo poveikiui. Tokio amžiaus vaikams sunku gerai išsivalyti giliai burnoje esančius dantukus. Antrieji krūminiai dantys (“septyniukės”) turėtų būti hermetizuojami 11 – 13 metų paaugliams. Jei ėduonies rizika labai didelė, galima silantais padengti ir kitus dantis (kaplius). Tik gydytojas odontologas gali įvertinti naujai išdygusių nuolatinių dantų būklę ir juos hermetizuoti.

Kaip prižiūrėti silantuotus dantukus?

Dantis, padengtus silantais reikia valyti du kartus paroje: ryte ir vakare. Ypatingos ar kitokios priežiūros šiems dantukams nereikia.

Kiek laiko silantai išbūna burnoje?

Silantai, įlieti į dantų vageles, išbūna apie pusmetį, kartais trumpiau, kartais ilgiau. Tai priklauso nuo dantų vagelių gilumo. Profilaktinio patikrinimo metu gydytojas odontologas įvertins silantų būklę, dantų valymosi kokybę ir patars ar reikalingas pakartotinis silantavimas. Reikia nepamiršti, kad tik išdygę dantys būna silpnai mineralizuoti ir apsauga būtina.

Gal yra kokių nors būdų patikrinti ar gerai išvalyti dantys?

Nors atrodo, kad dantis valytis paprasta ir viso to išmokta jau vaikystėje, daugelis žmonių dar nesugeba to daryti taisyklingai.

Tėvai vaikams valyti dantis turėtų iki septynerių, aštuonerių metų. Vėliau patys vaikai valosi dantis. Geriausia priemonė patikrinti ar vaikas gerai išsivalė yra apnašas dažančios tabletės. Vieną tabletę sukramtyti ir liežuviu įtrinti į dantis, po to burną praskalauti vandeniu. Ten, kur blogai išvalyti dantys, apnašos nusidažo violetine spalva. Todėl tenka dar kartą pakartoti dantų valymą. Jei diena iš dienos vaikas nesugeba gerai išsivalyti dantų, rekomenduojama apsilankyti pas burnos higienistą, kuris ir turėtų patarti bei pamokyti, kaip prižiūrėti dantis.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. Plačiau apie tai: privatumo politika.
Sutinku Nesutinku